Aktualności

Ostateczny ranking III naboru pomysłów w projekcie „Spółdzielnie socjalne drugiej generacji – II edycja”

Prezentujemy ostateczne wyniki naboru pomysłów w subregionie południowym województwa śląskiego na założenie spółdzielni socjalnych w ramach projektu "Spółdzielnie socjalne drugiej generacji - II edycja" realizowanego przez Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej z Katowic i Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" z Cieszyna.

Więcej...

Projekt „ Dobry staż i pracę masz”

Powiatowy Urząd Pracy rozpoczyna rekrutację do projektu pn. „ Dobry staż i pracę masz”.

Szczegóły pod nr.tel 33/851 49 91 wew.105 lub 118.

Więcej...

UWAGA! Ostatni nabór pomysłów w projekcie „Spółdzielnie socjalne drugiej generacji – II edycja”

Chętnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej w formie spółdzielni socjalnej zapraszamy do składania wniosków w czwartym, ostatnim już naborze do projektu. Nabór pomysłów będzie prowadzony od 25 do 31 października 2013 roku.

Więcej...

Wyniki III naboru pomysłów na założenie spółdzielni socjalnej

W wyniku wstępnej oceny pomysłów na spółdzielnie socjalne zgłoszonych w projekcie "Spółdzielnie socjalne drugiej generacji  - II edycja" do kolejnego etapu zakwalifikowały się dwa wnioski, które zgodnie z regulaminem naboru uzyskały średnią punktów powyżej 49. Z inicjatorami, którzy otrzymali powyżej 49 punktów przeprowadzone zostaną rozmowy celem weryfikacji informacji zawartych w formularzach zgłoszeniowych pomysłu.

Więcej...

Wizyta studyjna z Częstochowy i Warszawy

Wizyta studyjna z Częstochowy i Warszawy

W dniach 26 i 27 oraz 29 i 30go sierpnia 2013r w Fundacji Być Razem odbyły się wizyty studyjne poświęcone spółdzielczości socjalnej. Dwie, kilkunastoosobowe grupy z Częstochowy i Warszawy zostały zapoznane ze specyfiką działania przedsiębiorstwa społecznego prowadzonego przez Fundację Być Razem, a także ze sposobem organizacji, zarządzania i funkcjonowania spółdzielni socjalnej.

Więcej...

TEDx RawaRiver

Mariusz Andrukiewicz dołączył do jury konkursu TEDx RawaRiver, wydarzenia które odbyło się 6 września 2013 r. w Kopalni „GUIDO” w Zabrzu. Celem konkursu TEDx RawaRiver jest przedstawienie śląskich idei wartych rozpowszechniania. 

Więcej...

Załóż spółdzielnię socjalną

Chętnych do założenia spółdzielni socjalnych zapraszamy do zgłaszania pomysłów w projekcie "Spółdzielnie socjalne drugiej generacji - II edycja" realizowanego przez Fundację "Być Razem" i Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej z Katowic.

Więcej...

Spotkanie informacyjne - spółdzielnie socjalne

Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych załozeniem spółdzielni socjalnej odbędzie się w Cieszynie w siedzibie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem", ul. Wałowa 4 dnia 3 września 2013 o godz. 10.00.

Więcej...

Informacja OWES w Bielsku

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości informuje, iż termin naboru formularzy rekrutacyjnych na założenie spółdzielni socjalnej zostaje przedłużony od 9 do 26 sierpnia 2013 roku.

Więcej...

Wizyta studyjna z Rzeszowa i Bytowa

Wizyta studyjna z Rzeszowa i Bytowa

W dniach 31 lipca i 1go sierpnia 2013r w Fundacji Być Razem odbyły się dwie wizyty studyjne poświecone spółdzielczości socjalnej. Dwie, kilkunastoosobowe grupy z Rzeszowa i Bytowa zostały zapoznane ze specyfiką działania przedsiębiorstwa społecznego prowadzonego przez Fundację Być Razem, a także ze sposobem organizacji, zarządzania i funkcjonowania spółdzielni socjalnej.

Więcej...

Mariusz Andrukiewicz w TVN CNBC

Mariusz Andrukiewicz w TVN CNBC

Rozmowa z Mariuszem Andrukiewiczem, laureatem tegorocznej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, w TVN CNBC w programie "Blajer mówi: biznes".

Więcej...

Podręcznik dla spółdzielni socjalnych

Podręcznik dla spółdzielni socjalnych

Ukazała się publikacja na temat spółdzielczości socjalnej.

Więcej...

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Więcej". Więcej...