Aktualności

WellDone Dobre Rzeczy najlepszym partnerstwem!

WellDone Dobre Rzeczy najlepszym partnerstwem!

Z przyjemnością informujemy, że WellDone Dobre Rzeczy otrzymało tytuł Najlepszego Partnerstwa Społeczno-Prywatnego roku 2012. Konkurs, którego ideą jest promocja partnerstw zaangażowanych w tworzenie trwałych i stabilnych przedsięwzięć społecznych, jest organizowany przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) oraz Krajowy Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego (Krajowy Ośrodek EFS).

Więcej...

Goście z Pszczyny i Kraśnika

Goście z Pszczyny i Kraśnika

W zeszłym tygodniu w naszej Fundacji odbyły się dwie wizyty studyjne. Jako pierwsi pojawili się u nas goście z Pszczyny. Wizyta została zorganizowana przez Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej i odbyła się w ramach projektu "Uniwersytet Wiedzy", realizowanego przez Placówkę Kształcenia Ustawicznego.

Więcej...

Zakończenie szkolenia gastronomicznego

Zakończenie szkolenia gastronomicznego

W siedzibie Fundacji "Być Razem" w Cieszynie zakończyło się kolejne szkolenie gastronomiczne, zorganizowane w ramach projektu "Cieszyn - OdNowa". Uczestniczyło w nim pięć osób, które pod okiem Urszuli Zwardoń przez kilka miesięcy uczyły się gotować i podawać potrawy. Teraz mogły zaprezentować swoje umiejętności i poczęstować uczestników spotkania podsumowującego kurs własnoręcznie przygotowanymi potrawami.

Więcej...

WellDone® kandydatem w konkursie na najlepsze partnerstwo

Marka WellDone® Dobre Rzeczy, której producentem jest nasza Fundacja, znalazła się wśród kandydatów w konkursie na Najlepsze Partnerstwo Społeczno-Prywatne roku 2012.

Więcej...

Laura Andrukiewicz nominowana do Design Alive Awards 2012

Laura Andrukiewicz, manager marki WellDone®, została nominowana do tegorocznej nagrody Design Alive Awards 2012 w kategorii "Strateg". Nagrody w konkursie są przyznawane za oryginalną i kreatywną umiejętność odpowiadania na potrzeby konsumenta nowej generacji.

Więcej...

ZPPS członkiem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan

ZPPS członkiem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Związek Pracodawców Przedsiębiorstw Społecznych, którego członkiem-założycielem jest nasza Fundacja, został włączony w poczet członków Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Więcej...

Wspieramy biobudownictwo!

Wspieramy biobudownictwo!

21 i 22 września na terenie naszej Fundacji pojawili się przedstawiciele Fundacji "Królewski Szlak", założyciele Spółdzielni Socjalnej "Ekocentrycy", którzy razem z Pol­skim Sto­wa­rzy­sze­niem Na Rzecz Osób z Upo­śle­dze­niem Umy­sło­wym Koło w Cie­szy­nie budowali wiatę z ekologicznych materiałów. Celem warsztatów była rehabilitacja osób niepełnosprawnych umysłowo, ale także promocja biobudownictwa.

Więcej...

Międzynarodowa konferencja w Fundacji „Być Razem”

21 września br. w Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” w Cieszynie, w ramach projektu „Social - Inclusion Network”, odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona wymianie doświadczeń w zakresie ekonomii społecznej w Europie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele: Stowarzyszenia „Emaus” z Krężnicy Jarej koło Lublina, Fundacji „Być Razem”, Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych „Delta Partner” z Cieszyna (lider projektu), Kofoeds Skole z Kopenhagi w Danii, Gruppo Cooperativo CGM z Mediolanu we Włoszech, Green Future Building z okolic Manchester w Wielkiej Brytanii oraz Okkal-Más-Okkal Ifjúsági Egyesület z Hajdunanas na Węgrzech.

Więcej...

Wizyta studyjna ze Szczecina

Wizyta studyjna ze Szczecina

W zeszłym tygodniu Fundację "Być Razem" odwiedziła wizyta studyjna ze Szczecina, zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Szczecinie. Uczestnicy wizyty zapoznali się z profilem działalności przedsiębiortwa społecznego i dobrymi praktykami ekonomii społecznej, spotkali się również z Burmistrzem Miasta Cieszyna Mieczysławem Szczurkiem. Odwiedzili także placówki prowadzone przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem".

Więcej...

Aktualności Specjalista ds. sprawozdawczości - oferta pracy

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” jest jedną z największych w powiecie cieszyńskim organizacji pozarządowych, zajmujących się między innymi przygotowywaniem i realizacją projektów unijnych.

Więcej...

Wizyta studyjna z Opola

Wizyta studyjna z Opola

5 września naszą Fundację odwiedziła wizyta studyjna z Opola. Wzięli w niej udział kierownicy jednostek samorządu terytorialnego. Celem wizyty było zapoznanie się z profilem działalności przedsiębiortwa społecznego i dobrymi praktykami ekonomii społecznej. Wizytę zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

Więcej...

Nowy produkt w sklepie WellDone®!

W drewnianym miasteczku zawsze panuje porządek. Wooden City to seria trzech drewnianych organizerów na wizytówki oraz przybory do pisania, pozwalających utrzymać porządek na biurku. Geometryczne kształty, inspirowane architekturą Cieszyna, wykonane z litego drewna bukowego, są solidne i praktyczne. Zapraszamy do naszego sklepu: www.welldone.co.

Więcej...

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Więcej". Więcej...