Aktualności

Szkolenia dla przyszłych spółdzielni socjalnych

W Centrum Edukacji Socjalnej w Cieszynie, prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem”, odbyły się szkolenia ze spółdzielczości socjalnej.

Więcej...

"Cieszyn - OdNowa" - druga tura

"Cieszyn - OdNowa" - druga tura

Zakończyły się już pierwsze szkolenia z projektu „Cieszyn – OdNowa”, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie w partnerstwie z naszą Fundacją. Jego celem jest wypracowanie modelu integracji zawodowej i społecznej osób wykluczonych poprzez zastosowanie mechanizmów rewitalizacji społecznej, realizowanych w ramach międzysektorowego partnerstwa lokalnego w Cieszynie.

Więcej...

Paged Meble i WellDone znowu razem!

Co nas połączyło? Design, Zamek Cieszyn, Śląsk.

Paged Meble to firma komercyjna, zatrudniająca 1600 osób, ze 131-letnią tradycją "w gięciu mebli" i kontaktami handlowymi na rynkach całego świata.

WellDone to marka będąca przykładem społecznie zaangażowanego designu promującego polskich, młodych projektantów. WellDone to także wyjątkowe i innowacyjne przedsięwzięcie partnerstwa Fundacji "Być Razem" z Cieszyna, ASP z Warszawy, Zamku Cieszyn i Programu Narodów Zjednoczonych ds Rozwoju (UNDP), wprowadzające design do strategii przedsiębiorstwa społecznego. To również przykład realnego partnerstwa biznesu i "trzeciego sektora" (Paged Meble i Fundacja "Być Razem").

Więcej...

WellDone w "Dobrych zakupach"!

Internetowy przewodnik "Dobre zakupy", który można znaleźć na stronie www.dobrezakupy.ekonsument.pl, prezentujący odpowiedzialne społecznie i przyjazne dla środowiska firmy, wzbogacił się o nowe branże: meble i artykuły do domu oraz produkty papiernicze. Z przyjemnością informujemy, że wśród produktów, które można znaleźć w przewodniku, znalazły się także produkty WellDone, których producentem jest Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem".

Więcej...

Wizyta studyjna z Łodzi

Wizyta studyjna z Łodzi

W zeszłym tygodniu gościli w naszej Fundacji uczestnicy szkolenia z zakresu budowania i funkcjonowania zespołów interdyscyplinarnych na rzecz przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego w ramach "Platformy współpracy międzyinstytucjonalnej na rzecz przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego". Czterodniowa wizyta studyjna w Cieszynie oraz szkolenie, w których uczestniczyły osoby z województwa łódzkiego, odbyły się w ramach projektu "Wsparcie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr pomocy i integracji społecznej" - Poddziałanie 7.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Więcej...

Wyniki konkursu "Zaprojektu Dobrą Rzecz"

Znamy już wyniki konkursu "Zaprojektuj Dobrą Rzecz". Zapraszamy do zapoznania się z informacjami, które można znaleźć na stronie marki WellDone: www.welldone.co.

Więcej...

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Więcej". Więcej...