O fundacji

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” to organizacja pozarządowa zajmująca się wspieraniem podmiotów ekonomii społecznej, spółdzielni socjalnych, przedsiębiorstw społecznych, firm nastawionych na działalność o charakterze społecznym, organizacji pozarządowych. Fundacja w ramach swojej struktury prowadzi w Cieszynie przedsiębiorstwo społeczne. Realizujemy projekty wspierające osoby powracające na rynek pracy.

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”

Fundacja prowadzi przedsiębiorstwo społeczne działające w kilku różnych branżach w tym: stolarnię, ślusarnię, pralnię wodną i chemiczną, stołówkę, catering. Ponadto Fundacja wspiera powstawanie spółdzielni socjalnych. Dotychczas dzięki takiemu wsparciu uruchomionych zostało 9 spółdzielni. Poza działalnościa produkcyjną Fundacja zajmuje się działanością szkoleniowo-edukacyjną.

Welldone

W naszych warsztatach produkujemy wyjątkowe i stylowe produkty, które zostały zaprojektowane specjalnie dla nas przez młodych projektantów.

Państwa decyzja o współpracy z naszą Fundacją może mieć podwójny wymiar - nie tylko ekonomiczny ale także, co ważne, społeczny. Odwiedzając nasze przedsiębiorstwo, szkoląc się u nas, kupując nasze produkty i usługi, jednocześnie pomagacie Państwo w tworzeniu nowych miejsc pracy. Działamy w obszarze ekonomii społecznej, w której chodzi o coś więcej niż tylko o generowanie pieniędzy. Zyski przeznaczamy na działalność społeczną. Tworzymy nowe miejsca pracy dla potrzebujących po to, by pomóc im w usamodzielnieniu. 

Fundacja powołana została przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem”, które prowadzi w Cieszynie kompleksowy system zabezpieczenia społecznego. Stowarzyszenie jest laureatem prestiżowej nagrody TOTUS 2009 przyznawanej instytucjom oraz osobom, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do podkreślenia wartości człowieka. Zarówno Stowarzyszenie jak i Fundacja zostały utytułowane wieloma różnymi nagrodami.

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem”
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Więcej". Więcej...